חובשים לטיולים

חובשים לטיולים

הדאגה לשלומם של הילדים חשובה מדי יום, ובכל רגע נתון. עם היציאה לטיול מטעם המוסד החינוכי שבו הם לומדים, לליווי המקצועי של חובש מיומן יש חשיבות עליונה, שכן תפקידו המרכזי הוא לספק טיפול מדויק לכל ילד, לכל פציעה ולכל מצב חירום רפואי שעשוי להתעורר בשטח. חשוב לזכור כי חובשים לטיולים הם רק חובשים אשר עברו את ההכשרה המתאימה, קיבלו את הידע הדרוש ואושרו להגיש סיוע ראשוני. במרכז ההדרכה של מלער תקבלו עוד המון מידע על מגוון קורסי עזרה ראשונה, ובפרט על קורס חובשים לטיולים, וניתן ליצור עם המרכז קשר בטלפון שמספר 03-6700971.

חובשים לטיולים – מי הם בכלל?

לפני שנבין איך ניתן לקבל את ההסמכה או מה נדרש מהחובשים המיומנים בשטח, נתחיל עם היכרות קצרה עם העוסקים במלאכה. אם כן, חובשים לטיולים הם מי שעברו תהליך הכשרה מעמיק ויסודי מאוד, שמטרתו להעניק להם את הכלים ואת הידע להענקת טיפול מהיר ויעיל מאוד. כולנו זוכרים היטב את הטיולים השנתיים ואת הסיורים בשטח, אליהם נלוות סכנות שונות, לרבות סכנות נפילה או החלקה, פגיעות של בעלי חיים, התייבשות או מכת חום, ואלה דוגמאות בודדות בלבד. בזכות נוכחותו של החובש המוסמך במקום, הצוות החינוכי והילדים, וכמובן גם ההורים המודאגים בבית, כולם יכולים לדעת שיש מי שיודע איך נכון לפעול ומה נדרש לעשות בכל רגע נתון כדי לסייע לילדים, ובמקרים שונים אף להציל חיים.

חובשים לטיולים ותיק העזרה הראשונה

בוגרי קורס חובשים לטיולים, אשר הוכשרו והוסמכו להצטרף לטיולים מטעם בית הספר, נדרשים להצטייד בתיק מע"ר. למעשה, התקנות בישראל ברורות, והן מגדירות את תכולת התיק באופן מפורט. לצורך הדוגמא, על תיק העזרה הראשונה לכלול משולשי בד וסיכות ביטחון, תחבושות אישיות, חוסם עורקים, פלסטריות, פולידין (נוזלי ומשחתי), שמיכה היפותרתמית, כפפות חד פעמיות, מד לחץ דם, פנס ראש ואף מדחום ותחבושות אלסטיות. כל חובש מוסמך מכיר היטב את הרשימה המלאה, ומחובתו לוודא כי עם היציאה לשטח יש ברשותו את כל הפריטים הדרושים, ללא יוצא מן הכלל.

חובשים לטיולים – מה הם לומדים בקורס?

הטיפול הטוב ביותר מחייב ידע תיאורטי אך בעיקר תרגול משמעותי מאוד, ואלה הנושאים שמקבלים את תשומת הלב בקורסים של מלער, ובפרט בקורס חובשים לטיולים. אם כן, ראשיתו של הקורס ביסודות, כלומר בהיכרות עם מבנה הגוף, עם המערכות הפועלות בו ועם מצבי החירום האפשריים. לאורך תהליך הלמידה צוללים החניכים אל עומקם של הנושאים השונים, והם לומדים לזהות מחלות שונות, פגיעות שלד וראש, פציעות ופגיעות אקלים וכמובן הם לומדים לבצע חבישה נכון, לטפל בשברים ובכוויות ולבצע פעולות החייאה בתינוקות, בילדים ובמבוגרים. לידע העשיר הזה אין תחליף, ואלה בוגרי הקורס שמשתלבים בכל טיול ובכל סיור בשטח כדי להגיש עזרה ראשונה ואיכותית, הן לתלמידים והן לצוותים החינוכיים שמלווים אותם לאורך היום.

חובשים לטיולים – הידע החשוב מכל

לכולם ברורה היטב החשיבות של ליווי החובש במהלך הטיול, ובוגרי קורס חובשים לטיולים עברו הכשרה מקיפה מאוד ושעות רבות של תרגול כדי להגיע מוכנים ומזומנים לכל תרחיש באשר הוא. הם יודעים להקל משמעותית על כאבם של הילדים, לטפל בפציעות השונות, למנוע פגיעות שמקורן בחנק ולהשיג שליטה מהירה על מצבו הפיזי של כל פצוע בשטח, עד להגעתו של רופא מוסמך שיוכל להעניק טיפול מעמיק יותר. בעידן שבו האתגרים בשטח רק הולכים ומתרבים, תפקידו של החובש המוסמך חשוב במיוחד. יתרה מכך, הוא אף נדרש להמשיך ולרענן את הידע מדי שנתיים במסגרת קורס ריענון עזרה ראשונה, המתקיים אף הוא במרכז הלמידה של מלער.

לפרטים נוספים ולתיאום הדרכה ניתן לפנות למרכז ההדרכה: 03-6700971

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button