קורס חובשים

קורס חובשים

החובש הוא מי שהוכשר והוסמך להגיש סיוע רפואי במצבי חירום. תהליך הכשרה זה ארוך ומעמיק יותר בהשוואה לקורסי עזרה ראשונה אחרים, וזאת בשל החשיבות הרבה הניתנת הן ללימודים העיוניים והן לתרגול המעשי. למעשה, משתתפי קורס חובשים מקבלים המון ידע במגוון רחב של תחומים, כדי שיוכלו להתמודד עם פציעות ופגיעות שונות הן בשגרה, והן בחירום. ההצטרפות אל הקורס איננה מחייבת כל ידע קודם, וכדי להבטיח ידע נרחב ואת כל הכלים המקצועיים הדרושים, מתחיל הקורס מהיסודות ומבניית תשתית רחבה – לפני שיצללו המשתתפים לעומקם של הנושאים ויבצעו תרגול רב בליווי צוות ההדרכה המקצועי של חברת מלער.

קורס חובשים – למה הוא חשוב כל כך?

המציאות בישראל היא, כידוע, מציאות מורכבת למדי. אנחנו עדים לתאונות דרכים רבות, חלקן קלות יותר ואחרות הרבה פחות. אנחנו שומעים על תקריות אלימות, נחשפים לידיעות על פיגועי טרור מסוגים שונים ואף מנוסים בהתמודדות עם מגיפות עולמיות. אל כל אלה מצטרפים גם אתגרים אחרים, לכאורה שגרתיים יותר. ממחלות כרוניות, דרך מצבי חירום נשימתיים או לבבים, ועד לתגובות אלרגיות, להרעלה או לאובדן הכרה מכל סיבה שהיא, בוגרי קורס חובשים יכולים להעניק טיפול איכותי מאוד למי שזקוק לו, ולהציל חיים.

קורס חובשים – ידע עיוני ותרגול מעשי

מאחר והמטרה היא להיערך באופן אופטימלי למגוון רחב של מצבים רפואיים, בין אם בשגרה ובין אם בחירום, משתתפי קורס חובשים מקבלים את כל הידע ואת כל הכלים שהם צריכים. זאת במסגרת קורס המשלב בין שני אלמנטים קריטיים, שהחיבור ביניהם הוא זה שמאפשר הכשרה איכותית יותר והכנה טובה לשגרה שם בחוץ. בשלב הראשון מוענקת תשומת הלב ללימודים העיוניים, ולהיכרות עם מערכות הגוף, עם האנטומיה האנושית ועם מצבי חירום שונים. ככל שהמשתתפים צוללים עמוק יותר, כך הם מקבלים לצד האינפורמציה המשמעותית גם תרגול מעשי. הם לומדים לבצע החייאת תינוקות והחייאה במבוגרים, לחבוש פציעות ואף לטפל בשברים, במחלות כרוניות ובאירועי לב. זו הכשרה מקיפה מאוד, וחשובה מאוד.

בוגרי קורס מעניקים טיפול איכותי יותר

במצבי חירום שונים נדמה כי כולם רוצים לתת יד, לסייע לפצועים ולהציל חיים. אלא שבפועל, ללא ידע מתאים וללא הכשרה נכונה, היכולת שלנו להגיב מוגבלת ורבים אף קופאים ומרגישים חסרי אונים כשהם ניצבים בפני אדם פצוע בלי לדעת איך נכון להגיש לו עזרה. בוגרי קורס חובשים הם אלה שמגיעים לשטח כשהם מצוידים בידע ובכישורים לפעול, ולפעול נכון. הם מגיבים במהירות לאדם שאיבד הכרה מסיבה כזו או אחרת, למי שמעד או לפצועים בזירת התאונה. הם יודעים לסייע למי שנפגע בתקרית אלימה או למי שסובל מאלרגיה או ממחלה ומפגין תסמינים מעוררי דאגה. ההכשרה המעמיקה מאפשרת להם לשאול את השאלות החשובות ביותר, להסיק מסקנות ולפעול באופן אפקטיבי כדי לסייע לפצועים, להגדיל את סיכויי ההחלמה שלהם ולהציל חיים.

קורס רענון חובשים – משמרים את הידע הקיים

אין ספק כי קורס חובשים של מלער הוא קורס בעל חשיבות עצומה והשפעה לא מבוטלת. הידע והכלים שהוא מעניק למשתתפים חיוניים כדי להגיש עזרה במצבי החירום ובשלל אירועים אחרים. עם זאת, חשוב לזכור כי נושאים שונים עשויים להופיע בתדירות נמוכה יחסית, ולכן יש לחזור ולרענן את הידע באופן קבוע. משום כך מציעה מלער גם קורס ריענון לחובשים, שמטרתו לספק חזרה על נושאי הלימוד המרכזיים, וכן לתרגל את הפעולות מצילות החיים שנלמדו בקורס החובשים עצמו. כך שומרים בוגרי הקורס על הידע ומבטיחים לעצמם ביטחון מלא ביכולת להגיש סיוע בשעת הצורך.

לפרטים נוספים ולתיאום הדרכה ניתן לפנות למרכז ההדרכה: 03-6700971

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button