קורס חובשים

השגרה שלנו מורכבת מעבודה, אירועים, מקרים משמחים יותר ופחות, ולצערנו אנו נפגשים בשגרה גם באירועי חירום פתאומיים. אף אחד לא הכין אותנו לכך. לא פיזית ולא נפשית. שמענו כבר על אירועי טראומה במהלך חתונות ואירועים משמחים שאף אחד לא חלם שיסתיימו כמו שהסתיימו, מאחורינו גם אסונות במהלך אירועים דתיים, כמו אסון מירון. או האסון הידוע בנחל צפית שאירע במהלך טיול ועוד.

היכולת לחסוך סבל ושכול יכולה להיות בידכם!

השתלמות בעזרה ראשונה מעניקה למתלמד את היכולת להתמודד עם תאונות דרכים, פיגועים, אלימות, התאבדות, מגיפות ועוד. בכל אירוע חירום, מה שקובע את מספר הנפגעים וחומרתם הוא אותו חובש אלמוני שהיה בקרבת מקום וחסך סבל ושכול מעוד כמה משפחות בישראל. האם אתם לא רוצים להיות מאלה שאנשים יהיו להם אסירי תודה במשך כל חייהם? האם אתם לא רוצים להיות מצילי חיים של הקרובים אליכם שיזכרו אתכם לטובה לנצח? האם אתם לא רוצים לשלוט על מצבי חירום ולדעת לאבחן ולזהות את הפגיעות השונות והטיפול הראשוני המתאים להם?

הרגעים הראשונים הם קריטיים להענקת המתנה

מחובתנו האלמנטארית להיות מוכנים לתרחישים פתאומיים אלו. ההבדל בין לדעת להגיש עזרה ראשונה לבין לא לדעת הוא הבדל של חיים ומוות, החייאה שמבוצעת ברגעים הראשונים שלאחר פגיעה או חילוץ גוף זר מתינוקת ברגעים הראשונים מונעים נזקים מוחיים וגופניים ארוכי טווח ואף מוות. זכרו! הדקות הראשונות הן קריטיות! המתנה הטובה ביותר שאתם יכולים להעניק למשפחה, למכרים לסובבים אתכם היא מתנת החיים, באמצעות למידה והשתלמות של קורס חובשים אתם מעניקים מטריית הגנה כמו של כיפת ברזל ומוכנות לכל תרחיש.

אתם מעל גיל 18 ולא נרשמתם עדיין לקורס?!

הירשמו עכשיו לקורס חובשים! אל תדחו למחר! אם אתם מעל גיל 18 אתם יכולים כבר עכשיו ליצור קשר ולהירשם! בקורס תקבלו המון ידע וכלים להתמודדות עם מגוון מצבי חירום וכן לאבחן ולזהות את סוגי הפגיעות השונות. הקורס מתחיל בלימוד של בסיס תורת האנטומיה, בהמשך יילמדו בקורס כל סוגי הטראומות האפשריות, החל מטראומות כתוצאה מירי או דקירה, טראומות כתוצאה מהתנגשות של רכב, אירועים לבביים, פגיעות אקוטיות בעמוד השדרה, במערכת העצבים, פגיעה תרמית של מכת קור או כוויות וכו'.

מה לומדים בקורס?

כמו כן, במהלך הקורס ילמדו החניכים איך להעביר את המידע והפיקוד לצוות הרפואי שיגיע לזירה במוקדם או במאוחר. בקורס תילמד גם סכמת ההחייאה, שיטת היימליך לטיפול בחנק, טיפול בשטפי דם, ביצוע חבישות וקיבועים, זיהוי וטיפול ראשוני במחלות זיהומיות. ומעבר לידע הרחב שתקבלו בקורס, חשוב לדעת ולהכיר את תיק החובש, אותו תיק מוכר וזוהר שהחובש מכתף על גבו בכל אירוע אליו הוא מוזעק, ולדעת איך להשתמש ובמה. גם את זה תלמדו בקורס שלנו.

ומה מכיל תיק החובשים?

אנו מביאים לכם פירוט של מרבית הפריטים שהתיק מכיל: מפוח הנשמה, מד-חום, מד לחץ דם, כפפות חד-פעמיות, מנתב אוויר, שמיכה היפו-תרמית, חבישות לכוויות, סד לקיבוע, מספריים רפואיים, פלסטרים ואגדים, חוסם עורקים, סיכות ביטחון ומשולשי בד, תחבושות ועוד. זוהי רשימה חלקית ממה שתלמדו להכיר בקורס חובשים. הכרת כל האביזרים שבתיק, ייעודם ומטרתם היא הכרחית להצלת חיי אדם, האביזרים הם כלי העבודה של החובש, בלעדיהם הוא יהיה הרבה פחות יעיל.

תרגול, תרגול ושוב תרגול!

ובסופו של דבר הפרקטיקה המעשית היא החשובה ביותר, בקורסי חובשים שאנו מעבירים אנו שמים דגש רב על תרגול ואימון רב של מקרים המדמים מקרי פציעה אמתיים. אנו מאמינים ויודעים שרק כך ניתן באמת להציל חיים, לולא התרגול לא ימצא המתלמד את ידיו ורגליו בזמן אמת. המצב יהיה גרוע מאוד אם בעת התרחשות אמתית החובש יתחיל להריץ את החומר בראשו ולחשוב מה לפני ומה אחרי, במה להשתמש לסוג הפגיעה וכו', רק תרגול מעשי רב יעניק לו את המקצוע בידיים והמוכנות לפעול בזמן אמת.

אדוני המפקד, המצב בשליטה!

מצבי חירום ב'לייב' הם מצבים שמאוד מלחיצים אדם מן השורה, האינסטינקט הראשוני של עוברי אורח שנקלעים למצב זה מעורר בהם תחושה של חוסר שליטה ופגיעות חרדה, ואילו חובש מוסמך שולט על המצב ותופס פיקוד ראשוני בשטח, עד להגעת הכוחות המוסמכים לכך. בוגר קורס חובשים לא מאבד עשתונות, הוא מפקד על האירוע בתחילתו, דואג להזעקת צוותות הצלה ומעביר להם הנחיות להמשך הטיפול. שניהם – גם הטיפול הראשוני וגם ההנחיות המדויקות לרופאים המטפלים – הם קריטיים להצלת חיים.
שילוב של תיאוריה ופרקטיקה עד לקבלת התעודה
קורס החובשים משלב באופן אידיאלי בין פרקטיקה ותרגול מעשי לבין לימודים תיאורטיים עיוניים. שילוב זה הוא הדרך האפקטיבי ביותר להחדרת והפנמת החומר, כך שבשעת מעשה החובש יפעל אינטואיטיבית. ומעבר לקבלת כלים מעשיים לטיפול במצבי חירום, לביצוע קיבוע וחבישה, החייאה או עירוי, הבוגרים מקבלים גם תעודת הסמכה מוכרת, שתפתח דלתות במקומות רבים.

חובש מוסמך, מה הלאה?

לאחר תקופה מסוימת מסיום הקורס, אם בוגר הקורס לא הוזעק או לא נקלע לאירוע חירום, החומר עלול להישכח, וכמו כן התרגול המעשי הולך ומתרחק והפרקטיקה הופכת לפחות ופחות אינטואיטיבית. מה גם, שהוראות משרד הבריאות ו/או משרדים ממשלתיים אחרים, בנוגע לכללי עזרה ראשונה וסמכויות החובשים, עשויים להשתנות עם הזמן וכמוהם גם ההוראות, הציוד והתקנים לגבי תיק החובשים. בדיוק לכן, פתחנו את קורסי הריענון שלנו, שבהם מרעננים את החומר הנלמד והתרגול המעשי, התרגול והפידבק המידי שהבוגרים מקבלים הוא חלק מקורס הריענון. יצויין כי ישנם מקומות עבודה המחייבים זאת.

מענה כוללני בעזרה ראשונה ותעודה מוכרת

אנו במלער נותנים מענה כוללני בכל מה שקשור לסעד ועזרה ראשונה בישראל, החל מסדנת עזרה ראשונה קצרה ועד לקורס חובשים מורחב, המכיל את כל הידע הדרוש. אנו מוכרים על ידי כל המוסדות המצריכים לימודים אלה כתנאי העסקה, כחלק מתפקיד או כתפקיד בפני עצמו. צוות ההדרכה שלנו מתאים את החומר הנלמד לדרישות המקום והתפקיד, תוך שמירה על איכות גבוהה של החומר, והשגת המטרה הנדרשת.

קורסים באוניברסיטאות וישיבות

בשל כך, ארגונים רבים מעדיפים את הקורסים שלנו, ומזמינים אותנו פעם אחר פעם להעביר קורסים בעזרה ראשונה, כולל גם באוניברסיטאות ובמכללות לתארים מתקדמים, במקצועות שונים כמו מקצועות הבנייה, מדריכי מעבדות, הוראה וכדומה שמזמינים אותנו מחזור אחר מחזור להעביר קורסי עזרה ראשונה, אנו עבירים קורסים גם במוסדות חינוך שונים, בפנימיות, ישיבות וכדומה.

צירוף של ידע, ציוד ואנשים להצלת חיים ולמניעת מוות ושכול. מי בא אתנו?!

המוטו שלנו הוא להביא את הידע הרחב והכלים המתקדמים הקיימים כיום, לכל שכבות האוכלוסייה. מקרי מוות רבים שהיו יכולים להיחסך הם בעצם האתגרים של החברה המתקדמת של ימינו. ידע – יש! ציוד מתאים – יש! אנשים נחושים בעלי אמביציה להצלת חיים – ישנם! (אתה וחבריך). אנו רק מביאים את כולם לאכסניה אחת ומצרפים אנשים לידע ולציוד המתקדם ביותר, על מנת שהעולם ייראה טוב יותר, פחות פצועים ויותר איכות חיים, יותר תקווה לאנשים שראו מולם את המוות ופחות הרג ושכול. אז גם אתם מצטרפים לאלפי הבוגרים שלנו?!

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button