החשיבות של קורס עזרה ראשונה בזמן חירום

החשיבות של קורס עזרה ראשונה בזמן חירום

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

אנחנו חיים במציאות ביטחונית די מורכבת, אם נאמר זאת בעדינות. אנחנו מתמודדים עם סבבי לחימה, מבצעים צבאיים ותקופות מאתגרות במיוחד, ומאז ה-7 באוקטובר הכל נעשה מורכב קצת יותר. בתקופה הזו חשוב יותר מתמיד להיערך למצבי חירום, לפציעות ולמקרים שבהם נידרש להעניק סיוע ראשוני לקרובים אלינו מכל, וגם לעוברי אורח.
אז למה כדאי לכם להשלים קורס עזרה ראשונה בזמן לחימה ובתקופות חירום בכלל, ומה חשוב שתדעו לפני שאתם יוצאים לדרך?

קורס עזרה ראשונה מציל חיים

זה אולי ישמע מעט דרמטי אבל אין דרך פשוטה יותר לומר זאת: קורס עזרה ראשונה מעניק לכם ידע שיכול להציל חיים. בין אם אתם יוצאים לשדה הקרב בעצמכם ובין אם אתם נקלעים לסיטואציה שבה יש נפגעים רבים, חשוב שתדעו מה לעשות ואיך להגיש עזרה. זאת ההזדמנות שלכם להכיר לעומק את מבנה גוף האדם, לזהות סימני מצוקה ומצבי חירום, לחבוש פצועים בשטח וגם לבצע החייאה אם תידרשו לכך.
חשוב לזכור שבחלק מהמקרים זוהי העזרה הראשונה שתגישו בשטח שתציל את חייו של האדם. זאת גם ההזדמנות שלכם לצמצם את חומרת הפציעה, כך שהטיפול שיקבלו מאוחר יותר בבית החולים יהיה אפקטיבי ומדויק הרבה יותר.

החשיבות של קורס עזרה ראשונה בזמן חירום

החשיבות של קורס עזרה ראשונה בזמן חירום

קורס עזרה ראשונה נותן תחושת ביטחון

בתקופות של קונפליקט ואי וודאות, אנחנו עשויים להרגיש חסרי בטחון וכל אירוע עלול להוציא אותנו מהאיזון. מצד שני, כשיש לנו את הכישורים והיכולת לסייע לאחרים, זה מעניק לנו הרבה מאוד כוח. הרי במקום להתמקד בתחושות של בלבול, מתח וחרדה, תוכלו לשלוט במצב הרבה יותר ולהישאר בפוקוס לכל אורך הדרך. זה יעניק ביטחון רב גם לסובבים אתכם, וגם לעצמכם, והרי כבר ידוע לכולנו שכדי שנוכל לעזור לאחרים אנחנו חייבים להיות קודם כל בשליטה ובתחושה אמיתית של ביטחון. קורס עזרה ראשונה ייתן לכם את הכלים, את הניסיון ואת תחושת השליטה החשובה כל כך.

קורס עזרה ראשונה מצמצם את חומרת הפציעות

כאמור, כשאתם יודעים מה לעשות ואיך לטפל בפציעות בשטח, אתם יכולים להפחית באופן דרמטי את חומרת הפציעות של הסובבים אתכם. ההתערבות שלכם והיכולת לחבוש, לקבע או להעניק סיוע ראשוני לנפגעי כוויות או חבלות, זה בדיוק מה שיעשה את ההבדל ויהפוך פציעה חמורה למורכבת הרבה פחות. זה בדיוק היתרון שמציע לכם קורס עזרה ראשונה.

קורס עזרה ראשונה נותן כוח לקהילה שלכם

בזמני לחימה חשוב לכם לשמור על עצמכם, על המשפחה הקרובה וגם על הקהילה שלכם. הבעיה היא שאלה גם המצבים בהם הגישה לחלק מהתשתיות נעשית קצת יותר מאתגרת. הבחירה להשלים קורס עזרה ראשונה יחד עם חברי קהילה נוספים היא בחירה שיכולה לחזק את החוסן האישי והקהילתי שלכם. כך כולם ידעו מה לעשות, איזה ציוד דרוש להם ואיך אפשר לסייע לכל מי שצריך עזרה בקהילה, גם כאשר התותחים רועמים ותחושת הביטחון הכללית מתערערת.

קורס עזרה ראשונה מאפשר לכם להתנסות

במסגרת הקורס אתם עומדים לקבל לא רק ידע תיאורטי חשוב, אלא זמן תרגול יקר. כך תוכלו להתנסות בחבישות מסוגים שונים, לתרגל את סכמת ההחייאה ואפילו לטפל בפציעות ובעיות אחרות, כדוגמת חנק או אובדן הכרה. הניסיון הזה הוא קריטי, ולא רק כדי שתדעו מה לעשות בזמן אמת, אלא משום שידע הוא כוח גדול והוא נותן לכם הרגשה שאתם יודעים מה נדרש מכם ומהסובבים אתכם.

קורס עזרה ראשונה הוא חובה אנושית

בנוסף לכל הסיבות שהזכרנו עד עכשיו, נדמה שאירועי ה-7 באוקטובר והתקופה המורכבת שעברנו כולנו מאז, הם ההוכחה לכך שאנחנו יכולים וצריכים לסמוך בעיקר על עצמנו, ולהעניק למען הסביבה שלנו. בוגרי קורס עזרה ראשונה, וכן בוגרי קורסים קודמים שמקפידים על רענון עזרה ראשונה אחת לשנתיים, אלה הם האנשים שיכולים וצריכים לעזור למי שזקוק ליד תומכת. יש לידע הזה תפקיד משמעותי מאוד בזמני לחימה, גם אם אתם רחוקים מאוד משדה הקרב.

קורס עזרה ראשונה הוא לא רק עניין של נוחות

חשוב לזכור כי קורס עזרה ראשונה הוא כבר לא "מותרות" או משהו שנחמד לעשות מפעם לפעם. היום ברור לכולנו שאנחנו צריכים לדעת איך להגיש עזרה לעצמנו ולאחרים, עד שיגיעו הכוחות שיעניקו סיוע משמעותי ומקצועי יותר. הנה כמה מהנושאים העיקריים שתלמדו בקורס, והם ישרתו אתכם גם בשגרה וגם בחירום:
*ידע בסיסי במבנה גוף האדם ועקרונות האנטומיה
*היכרות עם מערכות העצבים, הנשימה וכלי הדם
*זיהוי מצבי חירום שונים
*סכמת ההחייאה (CPR)
*היכרות עם מחלות שונות ותסמינים עיקריים
*היכרות עם מחלות לבביות כמו סוכרת, אוטם לב וכיו"ב
*היכרות עם מצבי חירום עצביים, לרבות שבץ, אפילפסיה או עילפון
*היכרות עם מצבי חירום נשימתיים, לרבות אסטמה או היפרונטילציה
*סילוק גוף זר וטיפול בחנק
*טיפול בטראומה
*פגיעות ראש ופגיעות בעמוד השדרה
*טיפול בהלם, פגיעות בעל חיים והרעלת בליעה
*טיפול בשברים, סדקים, נקעים ופריקות
בכל הנושאים הללו תעמיקו לאורך הקורס, תתנסו ותתרגלו, כדי שתוכלו להרגיש בטוחים בידע וביכולות שלכם.

קורס עזרה ראשונה בזמן חירום

קורס עזרה ראשונה בזמן חירום

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button