מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה?

מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה?

על אף שאנחנו לא תמיד מודעים אליהן, ובוודאי שלא דואגים מהן באופן קבוע, הסכנות נמצאות סביבנו וסביב האנשים החשובים לנו מכל. תאונות הדרכים בישראל מתרחשות בתדירות גבוהה, אירועי אלימות אינם נדירים, בין אם על רקע פלילי ובין אם ממניעים לאומניים, ולצד מקרים אלה אנחנו עשויים להיתקל גם בעובר אורח שאיבד הכרה, בילד שטבע בבריכה או באדם שנפצע במהלך אימון או בדרך למשרד. בוגרי קורס עזרה ראשונה יודעים בדיוק כיצד להגיב בכל אחד מהמצבים הללו, וזאת בזכות הידע הרב שהם מקבלים במסגרת הקורס, וכן בזכות התרגול המשמעותי מאוד. חברת מלער מזמינה גם אותך להצטרף לקורס עזרה ראשונה, בין אם הוא נדרש במסגרת תפקידך המקצועי ובין אם המטרה העיקרית שלך היא פשוט לקבל ידע מציל חיים.

מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה?

מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה – מתחילים מהיסודות

כדי להעניק לך את כל הידע הדרוש, קורס עזרה ראשונה מתחיל דווקא ביסודות. כלומר, לפני שנבין איך מאבחנים פגיעות שונות או איך מטפלים בהן, עלינו להבין איך פועל הגוף. לכן ראשיתו של הקורס במבוא המתמקד באנטומיה ובמערכות הגוף, ובמסגרת זו גם נזהה מה הוא מצב חירום ומה משמעותו מבחינתו של מגיש העזרה הראשונה. רק עם השלמת היסודות נוכל להתקדם הלאה וללמוד את סכמת ההחייאה, וגם מחלות ופציעות אחרות בהן נוכל לטפל בעצמנו.

 

קורס עזרה ראשונה – החייאה, מחלות וטראומה

לאחר שביססנו את הרקע התיאורטי נתקדם עוד כמה צעדים קדימה, ובשלב הבא נלמד ונתרגל את סכמת ההחייאה. בנוסף יילמדו נושאים חיוניים אחרים, בהם מצבי חירום במערכת הלב (התקף לב, דום לב או סוכרת), מצבי חירום עצביים (אפילפסיה, עילפון או שבץ מוחי), מצבי חירום נשימתיים (אסטמה או דום נשימה) וכן טיפול בחנק, פגיעות חום וקור, פגיעות ראש או פגיעות בעמוד השדרה, וכן טיפול בהלם, פגיעות בעלי חיים או טביעה. התוכן העיוני לצד ההכשרה המעשית, אלה יחד מעניקים לכל בוגר של הקורס את סל הכלים הטוב ביותר, כדי שיוכל להגיש עזרה במהירות, ביעילות ובאופן מדויק, תוך הבטחת שליטה מלאה בטכניקות הנדרשות.

 

מי בכלל צריך קורס עזרה ראשונה?

אחרי שזיהינו את החשיבות שלו והכרנו את עולם התוכן, חשוב לזכור כי קורס עזרה ראשונה נדרש מאנשי ומנשות מקצוע שונים, לרבות עובדי הוראה, גננות, מצילים, מדריכי טיולים, מדריכי ירי, ממוני בטיחות, מאבטחים ואנשי מקצוע רבים אחרים. לצדם ישנם אזרחים רבים מן השורה שמעדיפים לקבל את הידע באופן מסודר, מקיף ומקצועי מאוד, ופונים לעזרתם של המומחים כדי לדעת איך לאבחן ולזהות בעיות שונות, ואיך לטפל בהן. קורס עזרה ראשונה הוא מעל לכל קורס שמעניק ידע שחשוב שיגיע לכל אחד ולכל אחת. כך נוכל לסייע לעוברי אורח, להעניק עזרה מהירה לפצועים בשטח, למנוע פגיעות חמורות ואף להציל ממוות.

 

קורס עזרה ראשונה – בהיקפים משתנים

לבסוף, כדאי לזכור כי חברת מלער מציעה קורס עזרה ראשונה המותאם לצרכיו של כל אחד ולצרכי כל ארגון, ובהתאם תיקבע תוכנית הלימודים כמו גם מספר שעות הלימוד. זוהי ההזדמנות שלכם להחליט איפה יתקיים הקורס ובאיזה היקף, אילו חברי צוות נדרשים להשלים את הקורס ואף האם נדרש קורס רענון עזרה ראשונה. עם צוות מקצועי ומדריכים מיומנים, גם אתם תוכלו לקבל את כל הידע הדרוש, לתרגל וללטש את המיומנויות שלכם, ולדעת שגם אם תיקלעו למצב מלחיץ או מעורר חרדה, תדעו בדיוק מה לעשות ותגיבו במהירות האפשרית כדי להגיש סיוע איכותי, ללא פשרות.

 

Call Now Button
נגישות
Open chat
צריכים עזרה?