קורס החייאה

קורס החייאה

אנחנו נחשפים למקרים הללו כמעט מדי יום. הם מגיעים אל כותרות העיתונים ואל מהדורות החדשות, ולמרבה הצער אנחנו עשויים אף להכיר אותם קצת יותר מקרוב. אלה המקרים שבהם אדם יצא לבילוי בים אך טבע, או הסיטואציות שבהן פעוטות בולעים חפץ שמקשה על הנשימה שלהם. במצבים מסוימים ייתכן שהפצוע כלל איננו בהכרה, וניכר שהוא זקוק לפעולות החייאה מצילות חיים. כדי שתוכלו לעשות את זה נכון, ובעיקר כדי שתתפקדו באופן אופטימלי במקרים מהסוג הזה, מלער מציגה קורס החייאה מקיף ומקצועי מאוד, עם צוות הדרכה מיומן וחומרי הלימוד העדכניים והמתקדמים ביותר. הכל, כדי שתהיו ערוכים ומוכנים לכל תרחיש, בכל נקודת זמן.

קורס החייאה

קורס החייאה

 

קורס החייאה מכין אותנו גם נפשית

לפני שנבין מה בדיוק לומדים בקורס ואיזה ידע משמעותי יסייע לכם ברגעי האמת, חשוב לזכור כי קורס החייאה הוא גם הזדמנות מצוינת להבין היטב את הסיטואציות ולהגיע אליהן ברמת מוכנות גבוהה הרבה יותר. למעשה, אנשים רבים מעידים שהם "קופאים" במצבי חירום, וחוסר האונים מקשה עליהם לבצע אף את הפעולות הפשוטות ביותר. מנגד, בוגרי קורס עזרה ראשונה ובפרט קורס החייאה, הם אלה שיודעים לזהות את הבעיה, להגיב אליה במהירות ולפעול בצורה חכמה, נכונה ומדויקת.

 

קורס החייאה וסדר הפעולות שחשוב להכיר

לצד ההכנה הנפשית, שהיא כאמור בעלת משמעות גדולה מאוד, קורס החייאה מעניק למשתתפים את כל הידע שהם צריכים, ולא רק על הנייר. גם מי שלמד היטב את כל המושגים המקצועיים שהוזכרו אי פעם בסדרות כמו "האוס" או "האנטומיה של גריי" יגלה שבמציאות הדברים נראית קצת אחרת, ולדיוק יש השפעה עצומה על התוצאה. אם כן, במסגרת קורס ההחייאה תכירו את הסכמה במלואה, ותלמדו איך נערכים לביצוע ההחייאה עצמה, איך מבצעים את עיסויי החזה ומה צריך לעשות כדי להגן על הפצוע בדרך הטובה ביותר.

 

קורס החייאה – מאיפה מתחילים?

האינסטינקט של רוב האנשים (כלומר של מי שלא מאבד עשתונות) הוא להתחיל מיד בעיסויי חזה ובביצוע הנשמה. אלא שבפועל, כפי שיודעים בוגרי קורס החייאה, ישנו סדר פעולות לפיו נכון לפעול, ועיסויי החזה דווקא אינם מופיעים בראש הרשימה. למעשה, בשלב ראשון חשוב לנו לוודא שהמקום שבו אנחנו נמצאים בטוח, הן עבור עצמנו והן עבור הפצוע, וכן שיש לנו ציוד מיגון מתאים לרבות כפפות שימנעו הידבקות במחלות שונות. לאחר מכן נפנה אל האדם שלפנינו ישירות כדי לבדוק האם הוא בהכרה, לרוב על ידי קריאה בשמו או על ידי צביטה (עדינה) לצורך קבלת מענה כלשהו. אם לא ניתן מענה מכל סוג – הרי שלפנינו פצוע הזקוק להחייאה.

 

קורס החייאה – בהתאמה לתינוקות

לאחר הכנת הפצוע נוכל להתחיל לבצע לחיצות על פי סכמת ההחייאה, כאשר ישנם הבדלים ברורים בין האופן שבו נטפל באדם מבוגר לבין האופן שבו נפעל כאשר הפצוע הינו פעוט. הסיבה העיקרית לכך היא שמבנה גופם שונה לחלוטין, ובמסגרת קורס החייאה מקצועי ומקיף של מלער תכירו את כל השיטות הנכונות לטפל בכל מטופל, בכל גיל. משום כך מדובר באחד הפרקים המרכזיים בקורס עזרה ראשונה של מלער, קורס שכולל עוד שורה של נושאים חיוניים, מהיכרות עם האנטומיה ומערכות הגוף השונות, ועד לטיפול במחלות, באלרגיות או בפגיעות אקלים. השילוב בין הלמידה העיונית להכשרה המעשית הוא שילוב שמאפשר לכל חניך בקורס לרכוש את המיומנויות הנדרשות וללטש אותן, לתרגל ולסיים את הקורס עם המון ידע ועם שליטה מוחלטת בסכמת ההחייאה ובשיטות השונות שמאפשרות לנו לעשות את הדבר החשוב והמשמעותי ביותר: להציל חיים.

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button