קורס עזרה ראשונה לממוני בטיחות מוכר כימי כשירות

קורס עזרה ראשונה לממוני בטיחות מוכר כימי כשירות

לפני כחצי שנה אישר מנהל הבטיחות במשרד העבודה את נוהל ימי הכשירות לממוני בטיחות. על פי הנוהל על ממוני הבטיחות לדווח על 8 ימי השתלמות בכל שנה במשך 3 שנים. ההשתלמויות ניתנות במגוון נושאים ותורמות לעבודת הממונה.

 

מי הם ממוני בטיחות?

ממונה בטיחות הוא אדם האחראי על בטיחות בית העסק. על פי החוק במדינ, ישראל חייבים להעסיק ממונה בטיחות עסקים שונים בתנאים שונים, למשל: עסקים בתחום הבניה עם מעל 100 עובדים, עסקים בתחום החקלאות עם מעל 50 עובדים, עסקים שהמפקח האיזורי קבע כי הם צריכים ממונה בטיחות וכו'. לאחרונה שונו הנהלים סביב ההכשרה הדרושה לממוני בטיחות ויחד עם הקלות, כגון רשיון לצמיתות לאחר הכשרה והצלחה במבחני ההסכמה, הצטרפו גם כמה דרישות. אחת מהן, הנוגעת לימי כשירות, ביטלה את האפשרות להגיש דיווח על 24 ימי כשירות מרוכזים במהלך 3 שנים ודורשת 8 ימי כשירות בשנה.

קורס עזרה ראשונה לממוני בטיחות מוכר כימי כשירות

קורס עזרה ראשונה לממוני בטיחות מוכר כימי כשירות

 

מה הם ימי כשירות?

ימי הכשירות הם מעין השתלמויות יומיות או קורס מקוון לממוני בטיחות המעשירות את הידע המקצועי שלהם ומחדדות את נהלי הזהירות בתחומים השונים. ימי הכשירות מחולקים לאשכולות לימוד המורשים לדווח ושהשתנו גם הם בעקבות הרפורמה בנהלים בחודש מאי האחרון, כך שנוצרה גמישות מסוימת.

 

קורס ברפואת חירום

בשנים האחרונות הולך ומתפתח תחום רפואת החירום. במדינת ישראל, מדינה שיודעת התקפות טרור, פיגועים לאומניים ומעשי חבלה פליליים בנוסף לתאונות הרגילות, תחום זה משגשג במיוחד. לאט לאט הידע הרב שנצבר בישראל ובעולם מתגבש לכדי תורה שלמה הנלמדת בקורסי העזרה הראשונה השונים. קורסי העזרה הראשונה מתחלקים לרמות שונות לפי היקף שעות הקורס, פירוט והעמקה בידע המועבר וההסמכה הרשמית המתקבלת בסופם. לאנשים שעברו בעברם קורס עזרה ראשונה ישנה אפשרות לעבור קורס רענון עזרה ראשונה המסייע בחידוד ותזכור נהלי הגשת עזרה במידה וקורה בסמוך אליהם מקרה חירום.

 

ימי כשירות בתחום רפואת החירום

ימי הכשירות של מלער – המרכז ללימודי עזרה ראשונה, הם ימי השתלמות בהגשת עזרה ראשונה. הם מתקיימים בהיקף של 22 שעות, הנחשבות לממוני בטיחות כ-3 ימי כשירות וניתן לדווח עליהם כימי כשירות מוכרים על ידי משרד העבודה והרווחה. לממוני בטיחות המעוניינים בקורס ניתן גם לבחור קורס קצר יותר, בן 8 שעות, המוכר כיום כשירות אחד. בקורסים אלה ניתן מידע מקיף ומפורט על נושאים נבחרים. הנושאים נבחרו על ידי הצוות המקצועי של מלער וכוללים לימוד על מבנה המערכות השונות בגוף, אבחון פציעות, החייאה לילדים ולמבוגרים, עצירת דימומים וכו'. קורס זה שימושי לא רק לדיווח על ימי כשירות אלא גם להגשת עזרה ראשונה ממש אם חלילה עובד נפצע בעסק בו עובד ממונה הבטיחות או אדם כלשהו נפגע לידו בזמן שאינו בעבודה.

 

אודות מלער – המרכז ללימודי עזרה ראשונה

מלער הוא מרכז לימוד לרפואת חירום והגשת עזרה ראשונה שהוקם על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום. כיום מדריכיו ואנשי הצוות שלו הם אנשים שעסקו ברפואת חירום בצה"ל ובאזרחות והם מיומנים, מוכשרים ומנוסים מאוד. מערך הלמידה, בראשותה של ד"ר דנית אביב, בנוי ממצגות מובנות, נהירות וקלות להבנה יחד עם היותן נעימות לעין. מצגות הלימוד מתעדכנות כל הזמן על פי ידיעות ושינויים המגיעים מהעולם ומאותרים על ידי צוות המחקר והפיתוח של המרכז. מלער מציע מגוון פתרונות וקורסים בנושאי רפואת חירום ומוכר במגוון מוסדות כמו מטווחי ירי, גופים ממשלתיים, חברות אבטחה, עובדי חינוך, בנקים, מפעלים, ועדי עובדים ועוד. קורסי העזרה הראשונה של מלער לא נותנים רק מידע אלא גם כלים המסייעים בתפעול אירוע פגיעה או פציעה אם חלילה קורה לידם. על מנת ליצור קשר ולהתאים לכם את הקורס הנכון לכם, הן מבחינת היקף הזמנים והן מבחינת הכלים הניתנים בו, ניתן ליצור קשר עם נציגי מלער שישמחו לתת מענה לכל שאלה.

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button