קורס עזרה ראשונה משרד החינוך

קורס עזרה ראשונה משרד החינוך

ההנחיות של משרד החינוך ברורות, ואין ספק שהן חשובות מאוד. הן קובעות הלכה למעשה כי בכל מוסד חינוכי – לרבות פעוטונים, גני עירייה, בתי ספר יסודיים ותיכונים – יימצא גורם מוסמך עם תעודת מגיש עזרה ראשונה בתוקף. זאת כדי להבטיח שיהיה תמיד מענה מהיר ואיכותי לכל ילד, בין אם נפל במהלך משחק בחצר ובין אם איבד את ההכרה בשל מכת חום או בשל חנק. לפיכך נדרש כי עובדי הוראה, ובכלל זה גם גננות וסייעות כמובן, יידרשו להשלים קורס עזרה ראשונה משרד החינוך. את הקורס יש להשלים פעם אחת, אך מדי שנתיים יש לבצע גם קורס רענון עזרה ראשונה, עליו נרחיב בהמשך.

קורס עזרה ראשונה משרד החינוך – תוכן מדויק

קורס עזרה ראשונה משרד החינוך

קורס עזרה ראשונה משרד החינוך

חברת מלער, המציעה מגוון קורסים רחב לאנשי מקצוע ולגורמים פרטיים, מציעה גם קורס עזרה ראשונה משרד החינוך. קורס זה מותאם באופן ספציפי לצרכיהם של מוסדות החינוך, שבהם קהל היעד המרכזי הוא כמובן הילדים והפעוטות. אם כן, במסגרת הקורס יילמדו כל הנושאים הרלוונטיים, מזיהוי התייבשות או מכת חום, דרך טיפול בילד מחוסר הכרה ועד לטיפול בחנק, הרעלות בליעה, שברים ואף פגיעות של בעלי חיים. אל כל אלה מתווספים גם תרגולים מעשיים בטכניקות שונות, כדוגמת החייאה בתינוקות, ביצוע תמרון היימליך, חבישות וקיבועים. אלה הם הצעדים שיאפשרו לאנשי ולנשות החינוך לספק מענה מהיר לילדים, ולמנוע נזקים חמורים וארוכי טווח.

 

קורס עזרה ראשונה – מהיסודות ועד לטיפול בטראומה

בחיי היומיום אנחנו ניצבים בפני לא מעט סכנות, ובאופן טבעי גם הילדים חשופים לסכנות רבות, על אף שלרובן כלל אינם מודעים. הם משחקים בצעצועים בלי לחשוש מהרגע שבו יבלעו חפץ זעיר שיחסום את קנה הנשימה, הם משחקים בהתלהבות בלי לחשוש מפני נפילה, ובמקרים רבים הם אף שוכחים לשתות גם בימים חמים מאוד. אלה רק כמה דוגמאות למצבים שבהם יידרש טיפול אופטימלי, ומכאן החשיבות של קורס עזרה ראשונה משרד החינוך. זהו קורס שמתחיל בהיכרות עם מערכות הנשימה, העצבים והלב, ממשיך בזיהוי מצבי חירום שונים ובאבחון מחלות ופציעות, ומסתיים במצבי הטראומה ובאופן שבו יש להגיש סיוע לפצועים. כך מספק הקורס ידע מקיף ונרחב מאוד, ואלה הם הכלים שישרתו כל איש ואשת חינוך, בכל מוסד לימודי, בין אם הוא מטפל בתינוקות רכים, בילדים צעירים או בבני נוער.

 

קורס עזרה ראשונה משרד החינוך – ממשיכים לרענן

כפי שהוזכר קודם לכן, בוגרי קורס עזרה ראשונה משרד החינוך מתבקשים לשמר את הידע ולבצע בנוסף גם רענון מדי שנתיים. בעוד קורס עזרה ראשונה כולל 44 שעות (ואף יותר, על פי הצורך ולפי דרישה), קורס רענון עזרה ראשונה הוא קורס קצר וממוקד הרבה יותר. מטרתו העיקרית לאפשר תרגול נוסף וחזרה על חומרי הלימוד, שכן רבים מהתרחישים אליהם אנחנו נערכים הם תרחישים שאינם חלק מהשגרה, וטוב שכך. בנוסף ניתן להתעדכן במהלך הקורס בכל חידוש רלוונטי או תקנה חדשה שיצאה, כדי להישאר תמיד עם היד על הדופק, וכדי להגיע מוכנים לכל מצב, מאיים ומעורר חרדה ככל שייראה.

 

קורס עזרה ראשונה – שומרים על הילדים

מעל לכל, קורס עזרה ראשונה הוא קורס שמספק ידע וכלים פרקטיים שיכולים להתברר כמצילי חיים. משום כך מחייב משרד החינוך כי במוסדות החינוך יהיה תמיד גורם מוסמך אחד (לפחות) שיוכל להגיש סיוע במצבי החירום. זוהי הדרך לשמור על הילדים שלנו, להעניק להם טיפול איכותי ולדעת שהם תמיד בידיים טובות, גם במהלך השיעורים, וגם בשעת ההפסקה.

 

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button