קורס עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה

מוכנות גבוהה: עזרה ראשונה גם בבית

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

בעולם שבו אנחנו חיים, ובעיקר במדינה המיוחדת שלנו, אנחנו צריכים להיות ערוכים ומוכנים לכל תרחיש. כדי שזה יקרה חשוב שנדע לזהות בעיות, מחלות, פציעות ופגיעות אחרות, וגם נדע מה בדיוק נכון לעשות בכל אחד מהמקרים הללו. בנוסף, חשוב גם להיערך עם הציוד החיוני בבית, במקום העבודה ובכל מקום שאליו אנחנו מגיעים.
כדי לעשות את זה נכון הכנו עבורכם רשימה של כמה דברים שכדאי לעשות כבר עכשיו, פשוט כדי שלא תופתעו במצבי חירום.

קורס עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה

1 – הכירו את הצרכים שלכם

לפני הכל חשוב שתדעו להעריך את הידע והכלים שתצטרכו בבית, בכל תרחיש באשר הוא. למשל, אם מישהו אלרגי למזון או לרכיב מסוים, כדי שתדעו כיצד נכון לטפל באלרגיות, ואם מישהו מבני הבית סובל ממחלה או פציעה, רצוי שיהיו לכם הכלים והציוד הדרושים כדי להעניק לו סיוע בעת הצורך. קורס עזרה ראשונה הוא בדיוק המקום שבו תוכלו לקבל המון ידע וטכניקות, וגם לתרגל ביצוע החייאה, טיפול במצבי חנק או חבישות מסוגים שונים.

2 – הכינו ציוד עזרה ראשונה

בין אם בזמן מלחמה ובין אם לא, רצוי שיהיו לכם בבית כמה כלים בסיסיים רק למקרה שבו אתם עשויים להזדקק להם. למשל, מה יקרה אם הילדים יפלו בגינה, או אם בדרך לממ"ד מישהו ישבור את הרגל? מה אתם צריכים שיהיה לכם בבית במקרה שבו יצאתם לטיול ונפגעתם על ידי בעל חיים, או אם אדם בסביבה שלכם מדמם או אפילו מאבד הכרה? במסגרת קורס עזרה ראשונה תוכלו להכיר את כל התרחישים הללו לעומק, וגם לדעת אילו פריטים נחוצים בקופסת העזרה הראשונה שלכם. כך תוכלו להצטייד בגזות ותחבושות, במשחות מתאימות, במשככי כאבים ואפילו בתרופות שונות שיספקו לכם מענה אפקטיבי כשאין לכם גישה לבית המרקחת או לגורם רפואי.

3 – הכינו גם את המרחב האישי שלכם

אם נניח לרגע בצד את הידע הרפואי שאתם צריכים, זה שיעזור לכם להציל חיים וגם לטפל בפציעות ובמחלות שונות, כדאי לוודא שהפינה הקטנה שלכם מוכנה למצב חירום שעלול להתרחש. בין השאר רצוי שיהיו שם מזון יבש, כזה שאפשר לשמור לאורך זמן, אבל גם פריטי לבוש, שמיכות ופריטים אחרים שיעזרו לכם גם בלילות קרים במיוחד. בנוסף, אל תשכחו להכין במרחב המוגן שלכם קופסה עם ציוד עזרה ראשונה, לרבות מזרקים, תרופות, תחבושות וכל מה שתצטרכו גם אם תמצאו את עצמכם במרחב המוגן במשך ימים ארוכים.

4 – למדו כיצד להגיש עזרה ראשונה

דיברנו על קורס עזרה ראשונה ועל הידע שהוא יעניק לכם, אבל חשוב שנתמקד בתרגול וביכולת שלכם לבצע את כל סוגי החבישות, לטפל בחנק ובפציעות, וגם לבצע החייאה במבוגרים או בילדים, לרבות החייאת תינוקות. גם אם השלמתם קורס ראשונה בעבר וגם אם אתם מתכוונים לעשות זאת ממש בקרוב, זכרו שיש לבצע קורס רענון מפעם לפעם, ואם אתם זקוקים לתעודת מגיש עזרה ראשונה תצטרכו לעשות זאת מדי שנתיים. רענון עזרה ראשונה הוא קריטי כדי שתוכלו לחזור על כל הידע החשוב ביותר, לקבל עדכונים חשובים וכמובן, כדי לתרגל את כל הפעולות מצילות החיים, בוודאי אלה שלא הזדקקתם להן בשגרה (אבל זה לא אומר שלא תצטרכו בעתיד).

5 – קורס עזרה ראשונה גם לסובבים אתכם

אם יש משהו שלמדנו במצבי חירום, ובוודאי בעקבות ה-7 באוקטובר והמלחמה שפרצה באותו יום קשה, זה עד כמה הסביבה שלנו יכולה להיות קריטית. הידע של הסובבים אותנו והכלים שתעניקו לקהילה שלכם, כל אלה עלולים להתברר כמצילי חיים, לא פחות. לכן מומלץ לתכנן קורסי עזרה ראשונה לעצמכם, לאנשים הקרובים אליכם ולאחרים בסביבה. כך יהיו הרבה יותר אנשים שידעו מה לעשות במקרים כאלה ואחרים, והם יכירו את הטכניקות והכלים להצלת חיים ולטיפול בפציעות.

חשוב לא פחות, קורס עזרה ראשונה יעניק גם לכם וגם לכל מי שישלים אותו יחד איתכם, את תחושת הביטחון והשליטה שאנחנ צריכים יותר מכל במצבי חירום. עבור לא מעט אנשים זהו חוסר האונים שמעורר בהם תסכול, ואפילו משתק אותם. אם תגיעו לסיטואציות הללו עם ידע ועם ניסיון מעשי בהחייאה, חבישות וטיפול בטראומה ופציעות מסוגים שונים, תדעו בדיוק מה לעשות, בלי לבזבז זמן יקר ובלי להסתובב סביב עצמכם בתחושה שאתם אבודים בתוך הכאוס.

קורס עזרה ראשונה גם לסובבים אתכם

קורס עזרה ראשונה גם לסובבים אתכם

השקיעו את הזמן עכשיו – ותחסכו אותו אחר כך

גם אם נדמה לכם שמצבי החירום רחוקים מכם, וגם אם נדמה לכם שיש עוד זמן ללמוד ולהכין את כל מה שצריך, המציאות עלולה להפתיע אתכם בכל רגע. כפי שהופתענו כולנו בשבעה באוקטובר, וכפי שאנחנו יודעים אחרי לא מעט מלחמות, אירועי אלימות, פיגועים ותאונות דרכים, במדינה הזו הכל יכול לקרות, ובכל רגע נתון.
לכן מומלץ להשקיע את הזמן שלכם בהכנה מיטבית כבר עכשיו, גם במסגרת קורס עזרה ראשונה וגם דרך הכנה של ציוד וכלים שיאפשרו לכם להיות ערוכים לכל תרחיש, קיצוני ככל שיישמע. במצבי חירום כל שניה יכולה להיות קריטית, ואם תיערכו כבר עכשיו, תגיעו מוכנים הרבה יותר.

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button