קורס רענון עזרה ראשונה

למה בכלל צריך קורס רענון עזרה ראשונה?

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

 

השלמתם קורס עזרה ראשונה, למדתם לעומק את כל הנושאים המרכזיים ואפילו התנסיתם בחבישות ובסכמת ההחייאה. לכאורה, עשיתם את שלכם ואתם ערוכים ומוכנים להגיש סיוע בפעם הבאה שתיתקלו באדם שזקוק לכך, ואפילו במקרה שבו הלחימה תתקרב לאזור שלכם.
אלא שמדי שנתיים חשוב להשלים קורס רענון עזרה ראשונה, לחזור שוב על הידע החיוני שקיבלתם, לתרגל וגם להתעדכן בכל החידושים והשינויים. הנה כל הסיבות המרכזיות לבצע רענון עזרה ראשונה, והיום אולי יותר מתמיד.

קורס רענון עזרה ראשונה לשימור הידע

נתחיל מהסיבה הפשוטה מכולן, והיא שאת הידע החשוב ההוא שצברתם כדאי מאוד לשמר ולתחזק. סביר להניח שלא טיפלתם בכל הפציעות שנלמדו, ולא בטוח שנתקלתם במקרים רבים של אובדן הכרה או ביצעתם החייאה בתדירות גבוהה במיוחד (אם בכלל). לכן כדאי לחזור על כל החומר הנלמד, או לכל הפחות על העקרונות המרכזיים, כדי שתוכלו לזהות סימני מצוקה, להגיש עזרה לפצועים וגם לבצע החייאה בצורה טובה ונכונה, אם תצטרכו.

קורס רענון עזרה ראשונה מספק עדכונים חשובים

באופן טבעי, כמעט כמו בכל תחום אחר, גם בעולם זה של הגשת עזרה ראשונה יש עדכונים, חידושים ושינויים באופן קבועי. העולם מתפתח, הטכניקות משתנות ויש כלים חדשים שממש חשוב לכם להכיר, לצד תקנות וחוקים שעלולים להשפיע על הטיפול שתעניקו בשטח. לכן מומלץ בחום להירשם לקורס רענון מדי שנתיים, ולשמוע מהמדריכים שלכם על כל מה שהשתנה מאז הפעם הקודמת שנכנסתם לחדר התרגול או צפיתם בהדרכות. תתפלאו, אבל יש סיכוי לא רק שיהיו כמה עדכונים קריטיים.

קורס רענון עזרה ראשונה יכול לחדש לכם

אם דיברנו על שינויים בשיטות הטיפול, בתקנות ובטכניקות השונות, הרי שגם הטכנולוגיה והציוד שאתם מכירים יכולים להשתנות. לכלים האלה יש חשיבות עליונה במצבי חירום, וכדאי מאוד שתכירו את כל המכשירים, המכונות והאביזרים שנכנסו לשימוש מאז השלמתם את הקורס לפני שנתיים (או יותר).
למשל, מי שהשלים את קורס העזרה הראשונה שלו לפני כניסת הדפיברליטור למקומות ציבוריים רבים, על פי החוק, חשוב שיכיר את המכשיר ואת השימוש בו. באופן דומה יכולים להיכנס מפעם לפעם חידושים ועדכונים גם בציוד הקיים, כך שככל שתישארו מעודכנים, תהיו תמיד בשליטה.

קורס רענון עזרה ראשונה נותן לכם ביטחון

בוגרי קורס עזרה ראשונה יודעים מה לעשות במצבי חירום, וזה בהחלט נותן להם תחושה של שליטה וכוח ברגעים הכי מבלבלים וכאוטיים שיש. הבעיה היא שעם הזמן הידע והניסיון מתרחקים מכם, ואתם עלולים למצוא את עצמכם שוב בתחושה של חוסר אונים בעקבות אירוע חירום, תאונת דרכים או אפילו מציאות של מלחמה ממש קרוב לבית. קורס רענון עזרה ראשונה מאפשר לכם לתרגל שוב את כל השיטות שלמדתם, להיזכר בידע שהספקתם לשכוח ולקבל בחזרה את התחושה שאתם יודעים מה צריך לעשות באירוע החירום הבא.

קורס רענון עזרה ראשונה

קורס רענון הוא גם חובה על פי חוק בחלק מהמקרים

ישנם מקצועות שונים, ממאמני כושר ועד מצילים או אנשי חינוך, אשר נדרשים להשלים קורס רענון עזרה ראשונה מדי שנתיים. יש גם מקומות עבודה אחרים, בהם המעסיקים ידרשו את השלמת הקורס כדי לאפשר את המשך ההעסקה שלכם במקום. אז נכון, אתם בהחלט צריכים להשלים רענון עזרה ראשונה כדי לעמוד בתקנות, אבל נצלו את ההזדמנות גם כדי לחזור ולתרגל ידע חשוב שאתם עשויים להידרש לו, גם מחוץ לכותלי המשרד או בית הספר.

קורס רענון עזרה ראשונה מגביר מוכנות

מעל לכל סיבה אחרת, קורס רענון עזרה ראשונה הוא כלי פרקטי שמבטיח תועלת רבה לא רק לכם, אלא גם לאחרים בסביבה שלכם. כשאתם יודעים בדיוק מה צריך לעשות, מתרגלים באפן קבוע ומצוידים בידע ובכלים הכי טובים ומתקדמים שיש, אתם האנשים החשובים ביותר במצבי חירום. אתם יכולים להגיש עזרה בבית או בעבודה, במרחב הפרטי או כשאתם נקלעים לזירת תאונה או אפילו לאזור לחימה. בישראל הסיכוי שמצבים כאלה יקרו גבוה במיוחד, גם אם עצוב לנו להודות בזה, אבל זו ההזדמנות שלכם להיות מוכנים גם לאירועים מהסוג הזה.

מי נדרש להשלים קורס רענון עזרה ראשונה?

באופן כללי ניתן להשלים קורס רענון של 4 או 8 שעות, והנה אנשי המקצוע שצריכים את הקורס הזה באופן מיוחד:
*משיטים
*מדריכי ירי
*מטפלות וגננות
*רופאי שיניים
*מדריכי ספורט ומצילים
*עובדי מפעלים
*עובדות ועובדי הוראה
*מדריכים ומלווים רפואיים בטיולים
*נהגי אמבולנס
*מאבטחים

אל תוותרו על קורס הרענון בכל שנתיים

לסיכום, אין ספק שקורס רענון חשוב לא פחות מאשר קורס עזרה ראשונה, וכדאי מאוד להקפיד להירשם אליו מדי שנתיים. זו ההזדמנות שלכם לרענן את הידע, לתרגל את הפעולות הבסיסיות ביותר, לקבל את כל העדכונים המרכזיים ולדעת שאתם יודעים בדיוק מה צריך לעשות אם וכאשר תמצאו את עצמכם בסיטואציה שאיש מאיתנו לא רוצה להגיע אליה – אבל כן מעדיף להגיע אליה מוכן ומזומן. במצבי חירום כל רגע הוא חשוב.

רענון עזרה ראשונה

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button