רענון עזרה ראשונה

רענון עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה הוא אחד הקורסים החשובים ביותר הקיימים היום, והוא אף מחייב אנשי מקצוע מתחומים שונים כחלק מדרישות ההסמכה שלהם. עובדי הוראה, מאמני כושר, מדריכי טיולים וממוני בטיחות, אלה הם חלק מאנשי המקצוע אשר מתבקשים להשלים קורס מקיף ויסודי, במסגרתו הם לומדים את יסודות האנטומיה, מכירים את מצבי החירום והטראומה, מעמיקים את ההיכרות עם מערכות שונות בגוף ובעיקר מתרגלים זיהוי מצבים רפואיים שונים וטיפול בהם. הם יודעים לבצע החייאה, לחבוש פציעות ולהעניק סיוע ברגעי האמת, ובמקרים רבים הם אף נדרשים להשלים קורס רענון עזרה ראשונה מדי שנתיים.

 

קורס רענון עזרה ראשונה – חוזרים על החומר

מעל לכל, קורס רענון עזרה ראשונה הוא קורס שמאפשר חזרה משמעותית על החומר שנלמד במסגרת הקורס המקורי. הרי על אף חשיבותו העצומה של הידע הניתן בקורס, בוגרי קורס עזרה ראשונה לא נוטים להשתמש בידע הרב שצברו באופן קבוע. הם מתרגלים את סכמת ההחייאה ויודעים איך לטפל במכות חום, בפגיעות אקלים, בכוויות או בשברים, אבל אירועים אלה אינם חלק מהשגרה היומיומית שלהם. הם אף עשויים שלא להיקלע למצבים אלה כלל במשך שנים. על ידי ביצוע רענון מדי שנתיים הם זוכים לחזור ולתרגל את הטכניקות השונות, ללטש את המיומנויות המשמעותיות ובאותה הזדמנות לוודא שהם מעודכנים בכל החידושים ובכל העדכונים. כך הם יכולים לשמר את הידע ולהגיע מוכנים למצבי החירום אם וכאשר יקלעו אליהם.

רענון עזרה ראשונה

רענון עזרה ראשונה

רענון עזרה ראשונה – מתי הוא חשוב במיוחד?

החזרה על החומר חשובה תמיד, בין אם השלמתם קורס עזרה ראשונה פרטי ובין אם נדרשתם להשלים את הקורס במסגרת ההסמכה המקצועית שלכם. עם זאת, ישנם אנשי מקצוע שעבורם קורס רענון עזרה ראשונה הוא הרבה יותר מאשר המלצה. אלה הם לרוב אנשי המקצוע שחווים אתגרים וסיכונים בתדירות משמעותית יותר, ולכן הם נדרשים להישאר תמיד עם היד על הדופק ועם הידע העדכני ביותר. עובדי רפואה שונה נכללים בקטגוריה הזו, כמו גם נהגי אמבולנס ואפילו מדריכי ירי, מורים ומטפלות. במקרים רבים קיימים עבור בעלי מקצוע אלה קורסי רענון ייחודיים שנתפרו עבורם באופן מדויק, ובכפוף לדרישות של משרדי הממשלה.

 

רענון עזרה ראשונה – מה הוא כולל?

משרדי הממשלה השונים, ובכלל זאת משרד התמ"ת, משרד החינוך ומשרד הבריאות, עשויים לדרוש מאנשי מקצוע שונים לבצע קורס רענון עזרה ראשונה מדי שנתיים. במקרים אלה יחזרו העובדים אל כיתת הלימוד ל-4 או -8 שעות לכל היותר, ובזמן זה הם יחזרו שוב על נושאים מרכזיים. בין השאר הם יתרגלו שוב את סכמת ההחיייאה במבוגרים ובתינוקות, יחזרו על הידע הדרוש להתמודדות עם מצבי חירום שונים (לרבות שבץ, התקף אסטמה, עילפון או חנק) וילמדו כיצד לטפל בפציעות שונות, לרבות פציעות אקלים או פגיעות הקשורות בבעלי חיים. הידע התיאורטי הוא חלק בלתי נפרד מהקורס אבל אין ספק שלתרגול הרב יש משמעות רבה אף יותר, ועבור מי שנחשף למצבי חירום בתדירות גבוהה יותר, לתרגול יש חשיבות עליונה.

 

רענון עזרה ראשונה – בכל מקום שתבחרו

לבסוף, כדאי לזכור כי קורס רענון עזרה ראשונה, בדומה לקורסי העזרה הראשונה השונים, הוא קורס שתוכלו לעבור בכל מקום שבו תבחרו. ארגונים רבים בוחרים לא פעם לקיים קורסים מהסוג הזה בבית העסק או במוסד הלימודים, במטרה להקל על המשתתפים, ואת תוכנית הלימודים ניתן לדייק על פי צרכי העובדים ומאפייני הארגון. מבחר הקורסים של מלער מתאימים באופן מקצועי מאוד לכל צורך ולכל מטרה, כדי להבטיח לכל בוגר של הקורס את הידע, את הכלים ואת הביטחון להגיש סיוע במצבי החירום, ולהציל חיים.

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button