קורס מע"ר

קורס מע"ר

כולנו, ללא יוצא מן הכלל, שומעים כמעט כל יום בכלי התקשורת על מגוון של תקריות רפואיות מצערות שפשוט יכלו לא להתרחש אם נותני העזרה הראשונה היו מצליחים להגיע יותר מהר, או שהיה מישהו באזור שהיה יכול לסייע. לצערנו, אחרי דיווחים כאלו אנו נוטים להמשיך הלאה ולשכוח, עד המקרה הבא. אבל מה אם נגיד לכם שהיינו יכולים לא לשמוע על מקרים כאלו בכלל ושבעצם כל זה תלוי רק בנו?
בחיים ישנם לא מעט מצבים בריאותיים שעלולים להתרחש באופן לא צפוי, כמו התקף לב, חנק ממזון או שתייה ועוד. דווקא במקרים האלה אנו תלויים באנשים הזרים שנמצאים סביבנו או במהירות ההגעה של האמבולנס, ולכן פשוט במזל עצמו. דווקא העוברי אורח הללו, שיש להם הידע הבסיסי ביותר לתת סיוע ראשוני, הם אלו שיכולים להציל חיים, והם גם יכולים להיות אתם.
קורס עזרה ראשונה הוא אחד הקורסים הבסיסיים ביותר המועבר במגוון מסגרות ולצערנו רבים ממעיטים בחשיבותם. לכן, במידה ואתם מנהלים בחברה המעסיקה עובדים ספורים או רבים, מנהלים בבית ספר, או פשוט אזרחים מן השורה, דעו שמספר שעות מהיום שלכם בקורס מע"ר יכולים להיות שווי ערך לשנים שלמות של האדם שיהיה לכם את הידע והכוח להציל אותו.

מהו קורס עזרה ראשונה

קורס מגיש עזרה ראשונה, או בקיצור קורס מע"ר, הוא קורס המקנה לכל אדם את הידע לתת מתן עזרה ראשונית לאדם במצוקה רפואית, כמובן בלי שישנו הצורך להבין בתחום הרפואה. במסגרת הקורס, לומד הנחנך כיצד לזהות סיטואציות מסוימות בזמן אמת ובהתאם לכך לתת סיוע ראשוני מתאים, עד לרגע שבו יגיעו כוחות הסיוע הרפואיים.
הקורס יכול להיות מועבר בין מינימום של ארבע שעות ואפילו עד 88 שעות. כל משך קורס כמובן מותאם לצורך הקיים בו ולמסגרת שבו הוא מתקיים. כל קורס יקנה מידע נרחב אודות גוף האדם ומצבים רפואיים שונים והטיפול בהם בעת מצוקה ראשונית, בהתאם למשך הקורס.

קורס מע"ר

למה צריך לעשות את הקורס

לא נוכל להדגיש זאת מספיק, מדובר בקורס של מספר שעות שיכול להציל חיים שלמים, של הרבה מאד אנשים. המקרים שבהם אנו עלולים להזדקק לעזרה ראשונה הם מגוונים, רבים ובעצם יכולים להתרחש ממש בכל מקום: בעבודה, בבית, ברחוב, באוטובוס וכך הלאה. לכן, במידה ואנו מנהלים עסק בו אנו מעסיקים עובדים, מומלץ ביותר, לפחות פעם בשנה לספק קורס מע"רים לעובדים חדשים וריענון מע"ר לעובדים שכבר עברו את הקורס הבסיסי. כך, במידה וחלילה יתרחש דבר מה במסגרת העבודה, תוכלו להימנע מאסון וכמובן לשדר לעובדים שלכם שאכפת לכם מהבטיחות והרווחה שלהם.
כמו כן, חשוב להעביר את הקורס במסגרות בהן העבודה עלולה להיות מסוכנת, לדוגמא מפעלים, מחסנים וחדרי כושר. נוסף על אלו מומלץ להעביר את הקורס גם במוסדות חינוך, מוסדות השכלה גבוהה, בתי ספר להכשרה, וכמובן גני ילדים ומשפחתונים.

מי יכול לעשות קורס עזרה ראשונה

חשוב לדעת שכבר החל מגיל התיכון ואפילו חטיבת הביניים ניתן לקחת חלק בקורס החייאה ועזרה ראשונה. דווקא בגיל כל כך צעיר חשוב להטמיע, לא רק את הידע שיכול להציל חיים, אלא גם את החשיבות והערכים הקיימים במתן עזרה לזולת שנמצא במצוקה. הקורסים לגיל הצעיר כמובן מועברים ברוח פחות מטיפה ויותר נגישה ומהנה עבור התלמידים הצעירים, זאת על מנת להבטיח קליטה מלאה של המידע והכישורים הנדרשים במתן עזרה ראשונה.

מה לומדים בפועל בקורס עזרה ראשונה

כפי שציינו, קורס מע"רים מועבר בין 4-88 שעות, בהתאם למסגרת והמטרה. לכן, קורס עם מעט שעות יכיל כמובן פחות מידע והרחבה מאשר הקורסים הארוכים. לכן, מומלץ להתייעץ עם מלער המרכז ללימודי עזרה ראשונה טרם קבלת החלטה על קורס באורך מסוים.
במסגרת קורס עזרה ראשונה של ארבע שעות נלמד באופן בסיסי על הנושאים הבאים:
.1 מידע כללי על עזרה ראשונה, מה מותר ומה אסור לנו לעשות.
.2 האנטומיה של הגוף.
.3 מערכות בסיסיות בגוף: עצבים, נשימה, הלב וכלי הדם.
.4 מהם מצבי חירום.
.5 ביצוע פעולות החייאה עבור גילאים שונים, החל מפעוטות ועד מבוגרים.
.6 שימוש בדפיברילטור.
.7 רקע על מחלות שונות.
.8 כיצד לבצע מתן סיוע ראשוני ומניעה מחנק.
.9 מידע על מצבים נפוצים בהם נוכל להיתקל וכיצד לזהות אותם.

כלל התוכנית מעלה תהיה מועברת באמצעות מכשירי עזר לימודיים כמו בובות ומצגות. הנחנכים יוכלו לבצע התנסות מעשית על גבי הבובות וגם חבריהם, בפיקוח והדרכה של המדריכים לאורך כל הדרך.
בסוף הקורס כמובן נקבל מבחן קצר, בעזרתו נוכל לקבל הסמכה בתור מגישי עזרה ראשונה ובעזרתו נוכל לדעת שאנחנו אכן יכולים לסייע לאדם במצוקה.
בקורסים הארוכים יותר, נוכל לקבל הרחבה הרבה יותר גדולה לתוך מצבים שונים כמו טראומות, פגיעות ראש, ואפילו נלמד כיצד לתת עירוי.

אצל מי עושים קורס מע"ר

חשוב לבצע את הקורס אצל מדריכים מוסמכים בלבד, שאינם רק בעלי ההסכמה הרשמית להדריך אחרים בתחום סיוע והחייאה, אלא שלהם גם ניסיון רב שנים במתן סיוע במגוון רחב של מקרים. מלער המרכז ללימודי עזרה ראשונה מעסיק מדריכים כאלו בדיוק, היודעים להתאים את עצמם לקבוצה עליה הם אמונים, היודעים כיצד לספק מידע ברור ומדויק ביותר, כמו גם כלים שימושיים להתמודדות במגוון רחב של מצבים לא פשוטים.
מלער עובדים מזה שנים רבות לא רק עם לקוחות פרטיים, אלא גם עם מוסדות חינוכיים, רפואיים, גופים צבאיים וכמובן עם חברות ענק ברחבי כל הארץ.
נוסף על קורס מע"ר ניתן לקבל במרכז של מלער קורסי ריענון עבור כל אלו שכבר קיבלו הכשרה בסיסית במתן סיוע ראשוני, ובעיקר בהתאם לסוג המוסד בו הקורס צריך להיות מועבר. לדוגמא, קיים קורס ריענון עבור גננות, מאבטחים, מצילים ועוד. כמו כן, ניתן להעביר את הקורס בשפה האנגלית עבור עובדים זרים.
לבסוף ניתן לרכוש ממלער כל ציוד הכרחי להחזקה בבית העסק, או מוסד אחר, שיכול לשמש להצלת חיים, דוגמת ערכות עזרה ראשונה מלאות וערכות דפיברילטור.

רגע לפני שאתם יוצאים להציל חיים…

קורס מע"ר הוא קורס הכרחי ביותר שצריך לעבור אותו לפחות פעם בשנה, עד שנתיים. מלבד העובדה שנמסר במהלך הקורס מידע מעניין ומעשיר ביותר, אנו בעיקר מקבלים את הכלים לסייע לזולת במצבים בהם כוחות ההצלחה הארציים לא מסוגלים להגיע בזמן. הפעולה הפשוטה הזו, שיכולה לסייע לאדם לשרוד עד הגעת כוחות מומחים, יכולה להיות הכף המטה בחייו של אותו אדם. כמו כן, הקורס כמובן מקנה לנו את הידע לסייע גם לאנשים הקרובים ביותר לנו, כמו ההורים וכמובן הילדים שלנו.
קורס מע"רים מומלץ ביותר לעשות אצל מלער המרכז ללימודי עזרה ראשונה. למרכז זה שנות ניסיון רבות במתן הדרכה מקצועית ואיכותית ביותר עבור קבוצות גיל שונות כמו גם עבור קהלים שונים. ניתן לקבל קורסים בסיסיים ביותר, כמו גם קורסים מורחבים ואפילו מתוקשבים.
זכרו, מספר שעות של הדרכה, תרגול והאזנה קשובה, יכולים להיות שווי ערך לחיים שלמים וארוכים של בן אדם אחד ואפילו יותר.

 

נגישות
צריכים עזרה?
Call Now Button